Fotografia jako hobby.

Zdjęcia to niezwykłe hobby . Bardzo przyjemne i niekiedy zabawne. Chwycenie za aparat i pójście na miasto, żeby zrobić kilka niezwykłych zdjęć, to niezwykle przyjemny sposób na relaks dający wiele przyjemności i satysfakcji. Zwłaszcza jeśli mieszka się w pięknym mieście lub koło lasu, bądź nawet na wsi gdzie jest mnóstwo ciekawych i zaskakująco urokliwych miejsc. fotografowanie pozwala zapomnieć o zmartwieniach, kłopotach, pozwala nam zatopić się w pięknie codziennych czynności i później uwiecznić je na równie pięknych fotografiach, którymi później dzielimy się z innymi ludźmi na forach społecznościowych lub cieszymy się codziennością uwiecznioną na zdjęciach w zaciszu swojego domu.

Zdjęcia dobrej jakości.

Większość ludzi twierdzi, że nie da się zrobić zdjęcia dobrej jakości bez odpowiedniego, czyli często drogiego, sprzętu. Pozory mogą mylić. Nawet tanim sprzętem można wykonać zaskakująco piękną i cieszącą oko sesje zdjęciową. Niektórzy uważają, że to aparat robi dobre zdjęcia a nie człowiek, jednak jest to bardzo błędne myślenie, ponieważ to człowiek wybiera kadr i miejsce któremu robi zdjęcie, i to właśnie ta osoba ustawia odpowiedni kadr, światło i rożne inne opcje a nie sam aparat. To prawda, że sprzęt droższy, lepszej jakości i bardziej profesjonalny pomaga nam ustawić wszystko dużo lepiej jednak ostatecznie to właśnie my wyłapujemy chwile i uwieczniamy ja na zdjęciach a nie sam aparat. Aparat jest tylko narzędziem, nad którym my mamy całkowitą kontrolę.

Hobby.

Jeśli chcemy, żeby fotografia stała się naszym hobby wcale nie musimy uczęszczać na żadne zajęcia ani znać się na fotografii. Po prostu fotografujemy to co nam się podoba. Możemy później dzielić się tymi zdjęciami z innymi, jednak to tylko do nas zależy co komu pokażemy. Możemy się uczyć tego samodzielnie. Niekiedy nauka nie daje tyle samo satysfakcji i radości niż po prostu danie sobie szansy i zaczęcie czegoś spontanicznie, bez wcześniejszej nauki. W niektórych przypadkach samouk będzie robić dużo lepsze sesje zdjęciowe niż osoba, która uczyła się tego od podstaw ale nie ma w sobie odpowiedniego zacięcia i nie czerpie radości z fotografii.

Dzielenie się z innymi.

Naszym zainteresowaniem możemy dzielić się z innymi na forach społecznościowych. Możemy również stworzyć konta na takich portal -ach, na przykład na Instagramie, i wrzucać tam swoje ulubione, i według nas, najlepsze fotografie tak, żeby inni mogli również cieszyć oczy tym co udało nam się utrwalić na zdjęciu. To oczywiste, że nie zawsze wszystkie nasze prace będą cieszyły się zachwytem wśród większości osób oglądających nasze fotografie, trzeba również przygotować się na falę osób twierdzących że dane zdjęcie nie jest ładne, że zrobiliby je lepiej, że wykonaliby je zupełnie inaczej, jednak dla nas powinna być to motywacja do robienia większej ilości zdjęć, i jeśli to co robimy sprawia nam przyjemność, nie powinniśmy przejmować się osobami, którym to przeszkadza, bo takie osoby zazwyczaj chcą nam tylko podciąć skrzydła i nie dać szans na rozwój w kierunku swoich pasji.