#Fotografia

Zdjęcia wakacyjne.

Zdjęcia wakacyjne i album. Informacje.

Zdjęcia i wakacje to nieodłączna para, dzięki której wspomnienia z wakacji zostaną utrwalone nie tylko w naszej pamięci ale również w formie papierowej lub elektronicznej, tak żebyśmy mogli do nich wracać kiedy tylko najdzie nas na to ochota.
Wakacyjne fotografie powinny zawierać emocje a przede wszystkim powinny zawierać w centralnym punkcie fotografii to co chcemy aby się tam znalazł: jakiś zabytek, ukochana osoba, piękne plaże czy góry, krajobraz czy wspaniałe przeżycie uwiecznione na fotografii.

Nie spiesz się.

Z wykonaniem pięknej fotografii wakacyjnej nie powinniśmy się spieszyć. To prawda ze jak jesteśmy na jakiejś wycieczce to jesteśmy gonieni tak aby jak najwięcej miejsc zobaczyć w jak najkrótszym czasie, jednak to nie przeszkadza nam w stanięciu na chwilę, nastawienie aparatu i w spokoju i chwili zatrzymania zrobić kilka zachwycających wakacyjnych zdjęć.

Poranna sesja zdjęciowa.

Wczesnym rankiem mamy możliwość sfotografowania zazwyczaj zatłoczonego miejsca- bez żadnej nieproszonej osoby wchodzącej nam w kadr. Bardzo wcześnie rano zatłoczone miejsca są puste przez co możemy zrobić zdjęcie, którego w ciągu dnia byśmy nigdy nie byli w stanie zrobić tak pięknie.

Rozmiar.

W naszych zdjęciach powinniśmy ująć rozmiar danego budynku czy zabytku. Zdjęcia robione od dołu jeszcze bardziej pomagają nam potwierdzić lub nawet powiększyć rozmiar danej budowli, przez co patrząc na zdjęcie mamy wrażenie, że dany obiekt jest jeszcze masywniejszy.

Motyw w ramce.

Każda fotografia wygląda ekscytująco gdy umieści się ją w odpowiedniej ramce. Czasem możliwe jest stworzenie idealniej ramki z otaczającej nas scenerii. Uchwyć fragment miejsca, fotografując go z sąsiedniej ulicy i używając łuku jako naturalnej ramy. Rodzaj naturalnej ramy wygląda szczególnie efektywnie gdy tworzy kontury.

Nocne zdjęcie.

Po zachodnie słońca nie warto chować aparat. Noc może nam pokazać coś równie pięknego co dzień a może nawet coś wyglądać dużo piękniej i ciekawiej. Powinniśmy jednak starać się aby to co uchwycimy nie było rozmyte przez światło latarni.

Rekwizyty i akcesoria.

Jeśli uważasz zwykłe zdjęcia za nudne i pozbawione wyrazu popracuj z akcesoriami i różnego rodzaju rekwizytami. Powinniśmy korzystać również z lokalnych produktów, tak aby fotografować więcej niż tylko zdjęcie widoku.

Zadbaj o szczegóły.

Często jesteś tak przytłoczony pięknem miejsca, w którym chcesz spędzić wakacje, że chcesz wszystko sfotografować, a najlepiej wszystko na jednym zdjęciu, aby uchwycić ogólne wrażenie. Niestety działa to tylko w nielicznych przypadkach i jeśli już to potrzebujesz obiektywu szerokokątnego. Wszędzie jest wiele pięknych detali, które są szczególnie warte uchwycenia i uwieczniania na zdjęciu.

Portret z wakacji.

Wakacje to najlepsza okazja, aby wreszcie zrobić ładne portrety Ciebie i Twojej ukochanej osoby. Jesteś zrelaksowany i szczęśliwy, nacieszyłeś się słońcem i po prostu dobrze wyglądasz. Wybierz ładne tło i odpowiednią perspektywę. Najlepiej robić portrety po wschodzie słońca lub wieczorem, kiedy to światło jest najkorzystniejsze.

 

Zdjęcia wakacyjne.

Blog i zdjęcia.