#Fotografia

Fotografie weselne i ślubne.

Na ślubie niezwykle ważne są wspomnienia uwiecznione na zdjęciach. Czy to zdjęcia ze ślubu, wesela czy poprawin. Fotograf ślubny ma ręce pełne roboty, jednak wybór takiego fotografa jest niezwykle trudny. Jest masa fotografów który uważają się za świetnych i doświadczonych, jednak my szukamy takiego który sprosta naszym oczekiwaniom co jest niezwykle trudne i bardzo często wielu fotografów nie umie sprostać naszym oczekiwaniom.

Fotograf ślubny- kiedy szukać?

Wybór fotografa na wesele i ślub to jedna z pierwszych rzeczy, o których należy pamiętać, i zacząć planować, podczas planowania ślubu. Fotografa należy zamówić, co najmniej z rocznym wyprzedzeniem. Doświadczeni fotografowie ślubni mają ręce pełne roboty i bardzo zajęty terminarz a zatem, żeby wybrać dobrego i doświadczonego fotografa trzeba dużo wcześniej go zarezerwować, podobnie jak sale ślubną. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że nasz fotograf będzie miał wolny termin należy go zarezerwować już nawet dwa czy trzy lata wcześniej.
Jeśli jednak mamy do ślubu kilka miesięcy a nadal nie mamy fotografa, możemy pomyśleć o tym żeby ślub urządzić w środku tygodnia gdzie większość fotografów na pewno będzie mieć wolne.

Zdjęcia ślubne i weselne.

Oglądając portfolio różnych fotografów możemy wybrać takiego którego zdjęcia nam odpowiadają, i styl w jakim ten fotograf robi zdjęcia jest dla nas najbardziej przejrzysty i odpowiadający.
Oprócz zdjęć ślubnych możemy wybrać dodatkowo również sesje zaręczynową czy sesje w plenerze.
Zdjęcia ślubne i weselne są dla młodej par i gości niezwykle ważne. Jest to utrwalenie tak pięknego wspomnienia, które później można odtwarzać i oglądać przypominając sobie ta piękną chwile z naszego życia. Na sesji ślubnej powinny również znaleźć się zdjęcia z przygotowania panny młodej, takie jak pojedyncze zdjęcia z układania fryzury czy nakładania makijażu oraz zdjęcie tuz przed ubraniem sukni oraz tuz po ubraniu sukni ślubnej. Powinny się znajdować również zdjęcia panny młodej z mamą oraz oddzielne zdjęcie panny młodej z druhnami lub świadkową.
Wesele – zdjęcia z wesela to również bardzo ważny element sesji ślubnej. Po zdjęciach z kościoła, ważne jest aby utrwalić zabawę weselną i to jak rodzina i przyjaciele pary młodej bawili się na weselu. Bardzo ważnym elementem są zdjęcia z pierwszego tańca, zdjęcia zabaw weselnych i oczepinowych oraz zdjęcia gdy para młoda wychodzi na specjalna sesję przed salę lub w wyznaczone miejsce i robi sobie małą sesję od razu po ślubie. Należy pamiętać, że to wielki dzień pary młodej i to ich zdjęć powinno pojawić się najwięcej, żeby mogli później miło wspominać ten dzień i dzielić się nim z rodzina i znajomymi.

Fotografie ślubne- ilość, czas oczekiwania.

Ostatecznie Młoda Para otrzymuje łącznie od 200 do 600 zdjęć ze ślubu, wesela i przygotowań. Średni czas oczekiwania jest uzależniony od ilości pracy jaką fotograf włoży w nasze zdjęcia i ich ilość, należy pamiętać że fotograf musi ze wszystkich zdjęć wybrać, te które jego zdaniem wyszły najlepiej, później musi je obrobić i posortować, więc mniej więcej na zdjęcia ślubne czeka się średnio do 3 miesięcy.

 

Fotografie weselne i ślubne.

Fotografia produktowa do sklepów.

Fotografie weselne i ślubne.

Wybór lustrzanki cyfrowej.