#Fotografia

Sposoby wykorzystania “motion design” w biznesie.

Co to jest motion design?

Motion design to technika dodawania animacji i informacji do wideo. Celem jest nadanie życia filmowi z elementów graficznych, które są montowane i animowane za pomocą specjalnego oprogramowania. Motion design jest wykorzystywany głównie w komunikacji cyfrowej do prezentacji firmy, produktu lub usługi.

Dlaczego warto zastosować motion design w swoim filmie?

W przeciwieństwie do “klasycznego” wideo motion design wymaga tylko motion designera i kierownika projektu, wymaga mniej zasobów ludzkich
Realizacja wideo z wykorzystaniem motion design zmniejsza również koszty
Oszczędza czas, zrobienie filmu motion design zajmuje mniej czasu niż nakręcenie filmu reklamowego. Motion design ma tę zaletę, że jest syntetyczny i edukacyjny, co ułatwia przekazywanie złożonych komunikatów i promowanie zrozumienia. Jest to narzędzie, które wzmacnia wizerunek Twojej marki. Motion design sprawia, że wideo jest bardziej interaktywne i może generować wysoki wskaźnik zaangażowania.
Zabawny design ruchu tworzy więź z odbiorcami. Estetyczny i kolorowy aspekt motion design przykuwa uwagę Twoich odbiorców, film jest bardziej atrakcyjny.

Różne style projektowania ruchu.

Motion design jest szerokim środkiem komunikacji i obejmuje kilka stylów graficznych.
1. Storytelling. Polega na opowiadaniu historii i wzbudzaniu emocji u odbiorców w celu przekazania idei, zaprezentowania koncepcji, firmy, produktu lub usługi.
2. Ikonografia. Jest to użycie piktogramów do wyjaśnienia jakiegoś tematu.
3. Grafika komputerowa. Polega na przedstawianiu danych, statystyk i trendów w syntetyczny sposób na potrzeby prezentacji.
4. Pedagogiczne/wyjaśniające. Używane do traktowania i przedstawiania stosunkowo złożonych tematów.
5. Cartoon. To pochodzi z ilustracji i rysunku.
6. 3D. Bardzo często stosowany w kampaniach reklamowych na dużą skalę, ponieważ pozwala na uzyskanie określonej jakości obrazu z efektami specjalnymi.
7. Tablica. Najczęściej używana do wyjaśniania pojęć i podnoszenia świadomości na tematy abstrakcyjne. Polega on na rysowaniu na tablicy i dodaniu kilku prostych animacji.
8. Stop motion. Jest to technika, która wywodzi się z kina. Jest on wykonany za pomocą aparatu fotograficznego, który wykonuje tylko jeden obraz w danym czasie. Pomiędzy poszczególnymi obrazami obiekty są lekko poruszane i wtedy to seria obrazów będzie dawała wrażenie ruchu obiektów.

Kilka kroków, które należy wykonać, aby stworzyć dobry film motion design.

1. Zwięzły. Służy jako dokument referencyjny dla każdej decyzji graficznej. Obejmuje ona cel, ton, formę i sposób komunikacji, które należy przyjąć w celu przekazania wiadomości.
2. Skrypt. To jest narracja twojego filmu.
3. Storyboard. To jest ilustracja każdej sceny, która daje dość dokładne wyobrażenie o tym, co wideo będzie
4. Layout. Tworzenie elementów graficznych niezbędnych do animacji filmu.
5. Animacja. Jest to montaż i wprawianie w ruch obrazów
6. Muzyka w tle. Ważne jest, aby stworzyć dźwiękowy wszechświat poprzez integrację muzyki i lektora, jeśli to konieczne, w celu nadania wideo dynamiki.
7. Napisy. W niektórych przypadkach dźwięk wideo nie jest nadawany, więc mądrze jest włączyć napisy
8. Kodowanie plików. Pomyśl o wyeksportowaniu wideo w różnych formatach i różnych rozdzielczościach, aby można je było łatwo transmitować na dowolny rodzaj mediów.

Sposoby wykorzystania “motion design” w biznesie.

Robimy zdjęcia. Zawodowo