#Fotografia

Fotografia firmowa.

Zdjęcia firmowe możemy tłumaczyć jako fotografia korporacyjna. Jest to termin, który oznacza dokładnie to samo i może być stosowany zamiennie, co jest stosowane przez wiele firm.
Fotografia firmowa jest bardzo ważna, jeśli chcemy, żeby nasza firma zaistniała w Internecie i nie tylko. Sesja fotograficzna naszej firmy może odbyć się w naszych biurach czy salach konferencyjnych lub w specjalnie przygotowanych w tym celu salach fotograficznych dla firm.
Zdjęcia firmowe to również zdjęcia przedstawiające naszych pracowników pod różnymi pionami, podczas ich codziennej pracy.

Zdjęcia firmowe będą przedstawiały najrówniejsze elementy naszej pracy pod różnymi kontami, powinny one przedstawiać pracowników, maszyny wykorzystywane w naszej firmie, zakład pracy, procesy produkcyjne zachodzące w firmie, linie technologiczne oraz architekturę naszego przedsiębiorstwa.
Na zdjęciach firmowych powinna być pokazana naturalna codzienna praca, zdjęcia powinny być robione podczas wykonywania przez nas zwykłych codziennych formowych czynności. Są to zdjęcia w biurze, na sali konferencyjnej, podczas biznesowego spotkania, rozmowy telefonicznej, w trakcie obsługiwania maszyn i urządzeń biurowych oraz wszelkich innych czynności biurowo administracyjnych.
Zdjęcia robione przez profesjonalną ekipę fotograficzną powinny być później przedstawiane wszystkim pracownikom firmy zlecającej wykonanie takich fotografii, tak aby mogli oni wyrazić swoje zdanie na temat zdjęć, wyrazić swoją opinie powiedzieć co im się podoba a co nie i określić czy takie zdjęcia nadają się do ukazania firmy czy jednak coś, powinno być zmienione i zdjęcia powinny być wykonane inaczej.
Zlecając wykonanie zdjęć firmowych liczymy na szybkość wykonania zlecenia, dlatego też na zdjęcia firmowe czeka się d jednego do kilku dni roboczych. Są one poddawana drobnej obróbce tak aby pokazać przede wszystkim naturalność pracowników i wykonywaną przez nich pracę. Finalnie firma dostaje zdjęcia na płytach DVD lub w formie elektronicznej wysłane w pliku przez firmę fotograficzną.
Pracownicy, którym wykonywane są zdjęcia firmowe powinni być należnie zaangażowani w sesję fotograficzną. Powinni pokazywać i dawać z siebie jak najwięcej. Powinni być również odpowiednio przygotowani: ubrani elegancko lub w wyprany strój pracowniczy, powinni być wyspani i pełni energii.
W fotografii biznesowej niezwykle ważne są szczegóły, gdyż to one dopełniają wszystkie zdjęcia i całą sesję. Szczegóły wieńczą całe dzieło, z nimi zdjęcie zyskuje ekspresji, przyciąga uwagę, pokazuje nasza firmę w zupełnie innym świetle oraz może nam pokazać coś co wcześniej było dla nas codziennością i coś na co wcześniej normalnie nie zwracaliśmy uwagi w naszej firmie.

Zdjęcia firmowe dla potencjalnego klienta lub nowego pracownika.

Dobrze wykonane zdjęcia firmowe przyciągną więcej potencjalnych klientów do naszej firmy oraz więcej potencjalnych pracowników, jeżeli takowych poszukujemy. Zdjęcia firmowe ukazują codzienność w naszej firmie i pokazują to na jakich maszynach pracujemy, co robimy i jaka jest codzienna atmosfera w firmie, pokazuje to innym jak jesteśmy widziani i jak wybijamy się spośród innych firm co zapewnia nam indywidualność i pokazuje, jak różnimy się od innych. Dobrze wykonane zdjęcia firmowe są gwarancja nowych klientów i pracowników.

Fotografia firmowa.

Fotografia produktowa do sklepów.